Kraujo tyrimai: vitamino „D“ testas

Vitaminas „D“ yra svarbus stipriems ir svarbiausia, sveikiems kaulams, tačiau tai nėra viskas, pastarasis gali apsaugoti ir nuo kitų ligų. Šios medžiagos kiekis organizme gali būti ištirtas su paprasčiausiu kraujo testu. Aišku, kad jo trūkumas lietuviams nėra labai dažnas, o kraujo tyrimai, kurių metu tai yra nustatinėjama – dar retesni, tačiau šeimos gydytojas gali vis tiek rekomenduoti tai išsitirti, jeigu jam kils įtarimas.

Paprastai vitaminas „D“ yra gaminamas odoje, kai ši atsiduria tiesioginėje saulės šviesoje, tačiau jį taip pat galima gauti iš maisto bei įvairių jo papildų. Ši medžiaga padeda organizmui apdoroti bei įsisavinti kalcį bei fosforą, ko pasėkoje stiprėja kaulai ir dantys bei mažėja su jų nusilpimu susijusių ligų tikimybė. Todėl yra svarbu nuolatos palaikyti reikiamą jos kiekį kraujyje. Diagnozuojant šios medžiagos trūkumą, neretai yra paskiriami kraujo tyrimai, kurie parodo ar pats organizmas pradžioje pagaminą reikiamą jos kiekį.

Kada gydytojas gali paskirti šį testą? Dažniausiai tokie tyrimai yra skiriami tada, kai numanoma, kad pacientas turi neužtektinai vitamino „D“ savo organizme. Taip pat tokios procedūros yra užsakomos:

  • Kai pacientas pasižymi per dideliais mineralų, tai yra kalcio, fosforo ar magnio kiekiais kraujyje;
  • Arba, kai šios medžiagos trūkumas ar perteklius sukelia problemas su prieskydinei liaukai.

Gautus rezultatus visada reikia aptarti su savo gydytoju, kuris parinks rekomenduos tolimesnį gydymo procesą. Trumpai tariant, jeigu organizmas gauna nepakankamai vitamino „D“, tai gali reikšti, jog žarnynas netinkamai šią medžiagą įsisavina arba pačios kepenys jos pagamina per mažai. Šios medžiagos perteklius niekada neatsiranda natūraliu būdu, o tam daryti įtaką gali daryti specifiniai medikamentai arba netinkama mityba. Per didelis vitamino „D“ kiekis taip pat nėra geras ženklas, nes tai gali lemti nemažai su oda ar kepenimis susijusių problemų.

Svarbu paminėti, kad tokie kraujo tyrimai nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo iš paciento pusės. Daugiau sužinoti apie tokius testus pasiskaityti galima čia: https://www.testamide.lt