Išblaivinimo paslaugos jūsų namuose Šiauliuose: kaip įveikti stigmą

Priklausomybė alkoholiui yra rimta liga, kuri gali turėti neigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Deja, ši liga yra dažnai stigmatizuojama, todėl žmonės gėdijasi kreiptis pagalbos ir slepia savo ligą.

Šiauliuose išblaivinimo paslaugas namuose teikia kelios įstaigos, įskaitant isblaivinimopaslaugos.lt. Ši paslauga gali būti pirmasis žingsnis blaivybės link, nes pacientas procedūros metu yra savo namuose, kol jam suteikiama visa reikiama pagalba, tiek fizinė, tiek psichologinė. Dažnai po išblaivinimo ir pokalbio su specialistu žmonės įgauna pasitikėjimo savimi kelionėje į geresnį rytojų.

Kaip minėta, dažnai žmonės vengia kreiptis pagalbos, nes jie yra įsitikinę, kad bus laikomi silpnais, bus pasmerkti ir atstumti šeimos, draugų ir visuomenės, ar net bus laikomi nusikaltėliais. Tai gali būti ypač pavojinga, nes priklausomybė alkoholiui gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip kepenų, širdies ligos, vėžys ar net mirtis.

Jei jūs ar jūsų pažįstamas žmogus yra priklausomas nuo alkoholio, svarbu prisiminti, kad išeitis visada yra, reikia nebijoti stigmatizavimo ir besąlygiškai rūpintis savimi. Išblaivinimas namuose yra saugi bei konfidenciali procedūra, suteikianti galimybę gauti pagalbą neišeinant iš savo namų.

Žemiau pateikiame keletą patarimų, padėsiančių įveikti stigmą ir kreiptis pagalbos dėl priklausomybės alkoholiui:

  • Pradėkite nuo atviro pokalbio su artimaisiais. Papasakokite jiems apie savo problemą ir paprašykite jų palaikymo.
  • Kreipkitės pagalbos į specialistus. Priklausomybių gydymo centrai gali suteikti jums reikiamą pagalbą kovojant su priklausomybe.
  • Prisijunkite prie palaikymo grupės. Palaikymo grupės gali būti puiki vieta pasidalinti savo patirtimi su žmonėmis, kurie susidūria su ta pačia liga.

Taip pat rekomenduojame:

  • Skaityti kuo daugiau knygų ir straipsnių apie priklausomybę alkoholiui. Kuo daugiau žinosite apie šią ligą, tuo lengviau bus suprasti, kad ji nėra mirties nuosprendis, tai – pagydoma liga.
  • Neturėti išankstinių nuostatų apie kitus žmones. Neskubėkite stigmatizuoti žmonių, kurie galbūt turi problemų su alkoholiu. Jūs nežinote, kas dedasi jų galvoje, galbūt jiems tiesiog pasitaikė bloga diena.
  • Būti pozityviu ir palaikančiu. Jei pažįstate ką nors, kas kovoja su priklausomybe alkoholiui, pasakykite jam, kad tikite juo, ir kad esate pasiruošęs jam padėti.

Išblaivinimas Šiauliuose ar kitose Lietuvos miestuose gali jums padėti gyventi geriau. Dėl šios paslaugos rekomenduojame kreiptis į Isblaivinimopaslaugos.lt. Ir atminkite, kad jūs nesate vienas! Kreipkitės pagalbos ir pradėkite savo kelionę į sveiką gyvenimą.