Pažintinės kelionės į Sakartvelą (Gruziją): kultūros paminklai, kuriuos verta aplankyti

Sakartvelas turtingas architektūriniu paveldu. Šioje šalyje gausu gražių bažnyčių, pilių ir vienuolynų. Šie kultūriniai objektai ne tik puošia Sakartvelo kraštovaizdį, bet ir pasakoja apie unikalią šalies istoriją.  Pažintinės kelionės į Sakartvelą yra kupinos nepamirštamų įspūdžių. Patirkite Sakartvelo architektūros žavesį ir grožį bei atraskite šalies kultūrines ir istorines lankytinas vietas. Kelionės Sakartvele yra puiki galimybė pažinti vieną iš seniausių pasaulio šalių.

Gergeti Trejybės bažnyčia

Nuostabaus grožio XIV amžiaus  Gergeti Trejybės bažnyčia yra tikras turistų traukos centras. Šis istorinis objektas tapo ikoniniu šalies simboliu. Gergeti Trejybės bažnyčia stūkso aukštai virš debesų, Kaukazo kalnų fone. Tai yra vienas iš įspūdingiausių istorinių objektų šalyje. Pažintinės kelionės Sakartvele metu privalu aplankyti šį įstabaus grožio istorinį paveldą. Gergeti Trejybės bažnyčia yra įsikūrusi Žemoje Svanetijos dalyje, netoli Kazbegi kalno. Bažnyčia yra pastatyta 2170 metrų aukštyje virš jūros lygio ant kalno šlaito.

Dariali vienuolynas

Pažintinės kelionės metu Sakartvele galima atrasti daug architektūros įspūdingo grožio paminklų. Vienas iš jų yra nuostabusis Dariali vienuolynas. Jis įsikūręs Kaukazo kalnuose, 1300 metrų virš jūros lygio. Dariali vienuolynas jungia kelias bažnyčias. Jis yra 150 km nuo šalies sostinės.

Gelati vienuolynas

Sakartvelo vienuolynai žavi savo paslaptingumu ir autentiška dvasia. Gelati vienuolyno kompleksas yra vienas iš daugelio nuostabių istorinių objektų Sakartvele. Jis yra netoli Kutaisio. Pažintinės kelionės Sakartvele metu keliautojai gali apsilankyti šiame viduramžių kultūros ir švietimo centre.

Alaverdi vienuolynas

Alaverdis yra vienas įspūdingiausių kultūros paminklų Sakartvele. Jis įkurtas VI amžiaus viduryje. Šventykla yra vienas didžiausių bažnyčios pastatų Sakartvele. Pastato aukštis, įskaitant kupolą, viršija 50 metrų. Kompleksą sudaro daug pastatų. Pažintinės kelionės Sakartvele metu šioje vietoje galima apžiūrėti Alaverdi Šv. Jurgio katedrą, gynybinę sieną, koplyčią, vyno rūsius ir kitas autentiškas vietas.

Mukhrani tvirtovė

Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduojama aplankyti Mukhrani tvirtovę. Ji yra Mtskheta-Mtianeti regione. Pasak vietinių, šis istorinis objektas pastatytas XVIII a. Skirtingais laikotarpiais tvirtovė buvo naudojama įvairiems tikslams. Mukhrani tvirtovę galima aplankyti visais metų laikais. Pažintinė kelionė šioje Sakartvelo tvirtovėje labai įdomi.

Pitareti vienuolyno kompleksas

Kvemo Kartli miestelyje įsikūręs Pitreti vienuolyno kompleksas yra populiari pažintinės kelionės Sakartvele kryptis. Vienuolynas pastatytas 1213–1222 m. Pitareti vienuolyno kompleksą sudaro: bažnyčia, varpinė, vyno rūsys, tvirtovės siena, įvairūs žemės ūkio pastatai.

Šventyklos viduje yra išlikę antkapiai su istorinėmis nuorodomis.

Pažintinės kelionės Sakartvele yra kupinos naujų patirčių ir atradimų. Sakartvelo kultūra yra nuostabi ir paslaptinga, besitęsianti tūkstantmečius. Praleiskite atostogas vienoje iš unikaliausių ir svetingiausių šalių pasaulyje!