Kas yra dividendai? Ir kaip juos gauti?

Kas yra dividendai? Ir kaip juos gauti?

Dividendai – tai bendrovės pelno dalis, išmokama akcininkams. Dividendai gali būti išmokami grynaisiais pinigais arba akcijomis.

Paprastai dividendai mokami kas ketvirtį, tačiau kai kurios bendrovės nusprendžia juos mokėti dažniau arba rečiau. Taip pat yra specialieji dividendai – vienkartiniai mokėjimai, kurie gali būti išmokami kartu su reguliariais dividendais.

Kai bendrovė paskelbia dividendus, ji nustato datą (“apskaitos dieną”), kada turite turėti akcijų, kad gautumėte dividendų išmoką. Pavyzdžiui, jei bendrovė XYZ paskelbia dividendus spalio 1 d., apskaitos diena greičiausiai bus spalio 15 d. Tai reiškia, kad jums reikės spalio 15 d. turėti bendrovės XYZ akcijų, kad gautų dividendus.

Dividendai paprastai išmokami praėjus kelioms savaitėms po apskaitos dienos, nors tai gali skirtis priklausomai nuo bendrovės.

Kodėl bendrovės moka dividendus?

  • Tai bene akivaizdžiausia priežastis. Dividendų mokėjimas yra vienas iš būdų, kaip įmonės gali pasidalyti savo pelnu su akcininkais.
  • Dividendai gali padidinti akcijų patrauklumą potencialiems investuotojams, nes jie užtikrina reguliarias pajamas. Tai gali padėti padidinti akcijų kainą.
  • Įmonės gali naudoti dividendus kapitalui didinti parduodamos naujas akcijas investuotojams, kuriuos vilioja dividendų išmokos. Tai vadinama teisių emisija.

Kiek reikia turėti kapitalo – norint investuoti pinigus?

Į šį klausimą sunku atsakyti, nes jis priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant:

  • Kiek pinigų turite investuoti, jog ir praradus pinigus, nenukentėtų gyvenimo kokybė.
  • Jūsų investavimo tikslų – ar tai yra ilgalaikis, ar trumpalaikis investavimas.
  • Jūsų požiūrio į riziką, kuris pas kiekvieną žmogų yra labai skirtingas.

Jei norite susipažinti su investavimo pasauliu, ar labiau išskaidyti rizikas, jums gali padėti sutelktinio finansavimo platformos, kuriose galite pradėti vos nuo 30 eurų.

Kita vertus, jei norite investuoti didesnę pinigų sumą, gali tekti kreiptis į banką arba investicinę bendrovę. Šios įmonės paprastai turi specialistų komandą, kuri gali patarti, kur investuoti pinigus. Jos taip pat galės pasiūlyti platesnį investicijų asortimentą, įskaitant produktus, kurie nėra prieinami mažmeniniams investuotojams.

Jokiu būdu nesivadovaukite emocijomis ir greitu praturtėjimu!

Investavimas – tai ne “karštos” akcijos ar fondo pasirinkimas, o jūsų poreikius ir tikslus atitinkančio diversifikuoto portfelio sudarymas. Tai reiškia, kad neturėtumėte pernelyg emocionaliai vertinti savo investicijų.

Jei investuojate į įmonę ir jos akcijų kaina krenta, nepanikuokite ir neparduokite savo akcijų. Atminkite, akcijų kaina yra tik vienas iš veiksnių ir nebūtinai atspindi pagrindinę bendrovės vertę.