Sniego nestokojančios žiemos vaikus visuomet skatina eiti į lauką ir mėgautis naujomis, praktiškai visus metus lauktomis pramogomis – dažniausiai jų nesustabdo net ir žemesnė temperatūra. Visgi, reikėtų paminėti, kad tai – ne tik linksmybių, bet ir peršalimo ligų sezonas, todėl mums norėtųsi, kad atžalos kuo daugiau laiko leistų namuose. Visgi, siekiant išvengti gripo ir kitų ligų, tai tikrai nebus pati geriausia išeitis – kur kas geresnių rezultatų pasiekti padės žemiau įvardinti patarimai.
Stiprinkite vaikų imunitetą
Kuo stipresnė bus vaikų imuninė sistema, tuo geriau organizmas kovos su virusais ir infekcijomis. Norint ją sustiprinti, reikėtų daugiau dėmesio skirti vaikų mitybai. Ypač pravartu rinktis produktus, kuriuose yra vitamino C: gausius jo išteklius gali pasiūlyti greipfrutai, citrinos, apelsinai ar granatai. Taip pat naudinga naudoti česnakus, imbierą, špinatus ir dažniau į racioną įtraukti jautieną ar probiotikų turinčių jogurtų. Kartais prevenciškai nusprendžiama atlikti inhaliacijas – jos bus naudingos ir tuomet, kai jau pastebėsite pirmuosius peršalimo simptomus. El. parduotuvėje Pigu.lt inhaliatoriai nustebins plačiu asortimentu: čia rasite ir vaikams, ir suaugusiems tinkančių modelių.
Pasirūpinkite, kad jie gerai išsimiegotų
Kokybiškas miegas yra būtinas siekiant užtikrinti stiprią imuninę sistemą, tad turėtumėte įsitikinti, kad atžalos miega pakankamą valandų skaičių – jis priklauso nuo konkretaus amžiaus. Reikėtų pastebėti, jog šventinis šurmulys eikvoja ne tik mūsų, bet ir vaikų jėgas, tad kai tik bus įmanoma, pasistenkite visi kartu gyventi lėtesniu ritmu. Taip imuninei sistemai suteiksite galimybę pailsėti ir tinkamai atsigauti – tuomet ji ir vėl galės stoti į kovą su virusais.
Išmokykite vaikus taisyklingai plauti rankas
Galima sakyti, kad rankos – tai mikrobų vartai į vaikų kūną, tad ilgiau išlaikant jas švarias, galima sumažinti susirgimų riziką. Mokykite vaikus, kad jas reikia plauti prieš ir po kiekvieno valgio, palietus nešvarumus, gyvūnus ar kitą asmenį, nusičiaudėjus, kosint, pasinaudojus tualetu, pažaidus lauke ar išsipūstus nosį. Rankas su muilu reikia plauti apie 30 sekundžių, nepamirštant abiejų jų pusių iki riešų, tarpupirščių ir nagų.
Venkite cukraus ir skatinkite gerti vandenį
Be visų kitų neigiamų poveikių, cukrus slopina imuninę sistemą ir netgi gali sukelti sisteminius uždegimus. Nors šventiniu laikotarpiu pagundų yra dar daugiau, turėtumėte pasistengti joms surasti sveikesnių alternatyvų. Taip pat reikėtų nepamiršti gerti vandens – net ir tuomet, kai šaltomis dienomis jo norisi kur kas mažiau. Jis padeda pašalinti toksinus iš organizmo ir ląsteles aprūpina maistinėmis medžiagomis, tad organizmas efektyviau gali kovoti su infekcijomis ir kitomis ligomis.
Tinkamai aprenkite juos einant į lauką
Nors dažniausiai stengiamės, kad vaikai lauke nesušaltų, lygiai taip pat reikėtų įsitikinti, jog jie kieme neperkais – taip sumažinsite peršalimo ligų riziką. Tai padarysite naudodami kelis skirtingų rūbų sluoksnius ir pirmenybę teikdami šiltoms, tačiau gerai kvėpuojančioms ir efektyviai drėgmę garinančioms medžiagoms. Taip pat reikėtų pasirūpinti, kad kuo didesni odos plotai būtų pilnai uždengti ir nepamiršti pagrindinių aksesuarų. Šalikai, pirštinės ir kepurės vaikams – tai tie atributai, be kurių žiemą nereikėtų eiti į lauką. Be to, nuo nušalimų reikėtų pasaugoti ir jų veidelius: tam geriausia pasitelkti apsauginį kremą, pritaikytą jautresnei vaikų odelei. Tuo tarpu lūpas reikėtų patepti balzamu.
Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, gerokai sumažinsite peršalimo ligų riziką šaltuoju sezonu. Žinoma, nuo susirgimų nėra apsaugotas nei vienas iš mūsų, tačiau galime pasistengti, kad jie mus užkluptų kaip įmanoma rečiau.