Automobilių techniniai aptarnavimai ir kada juos atlikti

Automobilių techniniai aptarnavimai:

Automobilio remontas bei aptarnavimai yra neišvengiamas dalykas, nesvarbu vairuojate naują automobilį iš salono, ar senesnį. Visiems automobiliams būtini aptarnavimai kaip: tepalų bei skysčių keitimas, padangų montavimas bei eksploataciniai remontai kaip stabdžių kaladėlių keitimas.

Tepalų keitimas – vienas svarbiausių dalykų

Paprastai rekomenduojama keisti tepalus kas 10 000 kilometrų arba kas 12 mėnesių. Tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo jūsų transporto priemonės tipo ir vairavimo įpročių. Jei dažnai važinėjate mieste, bei stovite kamštyje, vežate sunkius krovinius arba važinėjate esant neįprastai temperatūrai, gali prireikti dažniau keiskite alyvą. Dėl konkrečių rekomendacijų visada geriausia pasitarti su savo autoservisu.

Kada turėčiau keisti pavarų dėžės tepalą?

Rekomenduojamas transmisijos skysčio keitimo intervalas tarp gamintojų labai skiriasi. Apskritai, norint nustatyti, kada reikėtų keisti transmisijos skystį, geriausia patikrinkite automobilio naudotojo instrukciją arba pasikonsultuokite su profesionaliu mechaniku.

Kada turėčiau keisti stabdžių skystį?

Stabdžių skystį reikėtų keisti kas 30 000-60 000 kilometrų arba kas dvejus metus. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kaip dažnai naudojate stabdžius ir kokio tipo transporto priemonę vairuojate, gali prireikti aptarnavimą atlikti anksčiau.

Stabdžių diskai ir trinkelės – būtini saugumui

Laikui bėgant stabdžių diskai ir trinkelės susidėvi, todėl juos reikia periodiškai keisti. Priklausomai nuo jūsų vairavimo įpročių, juos gali tekti keisti dažniau arba rečiau. Pavyzdžiui, jei daug važinėjate mieste arba intensyviai stabdote, juos reikės keisti dažniau nei tuo atveju, jei daugiausia važinėjate greitkeliu.

Jei automobilis prastai stabdo, ar jei stabdžių pedalas yra minkštas, tikėtina, kad reikia naujų stabdžių diskų arba trinkelių. Nedelsiant vykite į artimiausią autoservisą.

Atkreipkite dėmesį į automobilio padangas:

Padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri liečiasi su keliu, todėl svarbu užtikrinti gerą jų būklę. Reguliariai tikrinkite padangų slėgį ir stebėkite protektoriaus gylį. Jei pastebėjote įtrūkimų ar plikų vietų, laikas keisti padangas.

Geriausias pasirinkimas yra naudoti sezonui skirtas padangas. Žiemą žieminės – vasarą vasarinės. Tuomet turėsite geriausią sukibimą su keliu, o pačios padangos mažiau dils – palyginus su universaliomis.

Kodėl svarbu šiuos aptarnavimus atlikti laiku?

Svarbu šias paslaugas atlikti laiku, nes jos padeda užtikrinti sklandų ir efektyvų transporto priemonės veikimą. Reguliari techninė priežiūra gali padėti išvengti brangiai kainuojančio remonto, taip pat gali padėti pagerinti jūsų transporto priemonės saugumą.