Patarimai norintiems išmokti vairuoti.

Vairavimas šiais laikais yra ne privalumas, o būtinybė. Jis mums atveria plačias galimybes darbui kitam mieste, ar užmiestyje, vietovėse kur nuvykti viešuoju transportu yra sudėtinga. Automobilis taip pat gali smarkiai padėti važiuojant apsipirkti, ar pasiimti vaikus iš darželio.

Su vairavimo privalumais kartu ateina ir didelė atsakomybė. Kasmet eismo įvykiuose žūsta žmonės. Dažniausios priežastys yra kelių eismo taisyklių nesilaikymas: ( Greitis, vairavimas apsvaigus ar dėmesio nesutelkimas).

Gaila, tačiau vis dar daugelis vairuotojų mano, jog išmokti vairuoti ir laikytis taisyklių tik iki tol, kol išlaikymas vairavimo egzaminas. Tačiau tai netiesa.

O mes, pasidalinsime praktiniais patarimais kaip greičiau išmokti vairuoti ir būti užtikrintiems kelyje.

Veikiantys vairavimo patarimai:

  • Išsirinkite tinkamą vairavimo mokyklą. Tai yra vairavimo mokymo pamatas, kuris yra pats svarbiausias. Nepatingėkite pasitikrinti atsiliepimus apie mokyklą internete ar pasiklausti pažįstamų.
  • Pradėkite praktikuotis tuščioje automobilių stovėjimo aikštelėje arba ramioje gyvenamųjų namų gatvėje. Tai padės jums priprasti prie automobilio pojūčių ir suteiks jums-galimybę priprasti prie valdymo, nesibaiminant kitų eismo dalyvių.
  • Įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko praktikuotis. Skubėdami tik dar labiau jaudinsitės ir greičiausiai suklysite.
  • Prieš pradėdami treniruotis savarankiškai, surenkite pamoką su kvalifikuotu instruktoriumi. Tai padės susipažinti su automobiliu ir gausite keletą pagrindinių vairavimo patarimų kokias klaidas darote ir kaip to išvengti.
  • Jei galite, pasistenkite rasti patyrusį draugą ar šeimos narį, kuris galėtų jus išmokyti vairuoti. Jie galės duoti naudingų patarimų ir padėti.
  • Vairuokite įvairiomis sąlygomis, pvz., dieną ir naktį, tiek geru tiek prastu oru. Tai padės jums jaustis užtikrinčiau vairuojant įvairiose situacijose.
  • Būkite pasiruošę nenumatytiems atvejams, žinokite, ką daryti, jei kas nors nutiko, pvz., sprogo padanga arba sugedo variklis.
  • Nepamirškite vairuodami išlikti ramūs ir sutelkti dėmesį į užduotį. Jei pradedate jausti nerimą ar įtampą, padarykite pertrauką ir grįžkite, kai jausitės labiau atsipalaidavę.

Atminkite, jog kiekvienas esame skirtingi, tad skirtingai ir mokomės bei priimame tam tikrą informaciją. Jei Jums nesiseka, reikia ne jaudintis, o daugiau praktikos. Mokymasis vairuoti gali būti nelengva užduotis, tačiau svarbu prisiminti, kad kiekvienas mokosi savo tempu. Bet išlaikyti vairavimo egzaminą tikrai įmanoma tinkamai pasiruošus.

Parengė vairavimo mokykla Vilniuje vairuojam.lt.