Valymo šluostė su spalvotais žymekliais arba spalvų kodų sistema

Valymo šluostė su spalvotais žymekliais arba spalvų kodų sistema

Ar esate girdėję apie kryžminę taršą savo aplinkoje? Tai žmogaus sveikatai pavojingas įvairių mikroorganizmų ir ligų sukėlėjų pernešimas iš vienos zonos į kitą, kuris gali įvykti ypač greitai ir nė nesusimąstant. Kitaip tariant, jeigu viena valymo šluostė naudojama tualeto zonoje, o po to dar ir virtuvėje, ofise ar durų rankenoms plauti, sudaromos itin palankios sąlygos infekcijoms plisti. Siekiant sumažinti šią riziką, UAB „Bukutis“ rekomenduoja, jog visi valymo paslaugų darbuotojai naudotųsi vienu paprastu daiktu.

Tai – valymo šluostės su spalvotais žymekliais

Naudodami tokias švaros priemones, sukursime paprastą ir greitai pritaikomą saugaus valymo sistemą įstaigose, gamyklose ar tiesiog namų aplinkoje. Keturios lengvai įsimenamos spalvos mums padės suskirstyti valomas zonas pagal jų rizikingumą. T.y., konkrečios spalvos žymekliu pažymėta priemonė bus naudojama tik tam tikroje namų ar ofiso zonoje. Tai padės atskirti valymo priemones ir užkirsti kelią pavojingų bakterijų pernešimui iš vienos vietos į kitą. Toks spalvų kodavimas ypač svarbus ligoninėse ir ten, kur taikomi griežti higienos standartai, taip pat ir bet kurioje kitoje aplinkoje. Taigi ką reiškia spalvos šioje kodų sistemoje ir kaip išsirinkti valymo šluostę pagal spalvas? Vadovadamiesi šiais naudingais patarimas, ne tik apsaugosite savo ir aplinkinių sveikatą, bet ir pagreitinsite valymo procesą tiek savo namuose, tiek ir įmonėse ar gamybinėse patalpose. Tad skaitykite atidžiai!

Raudona valymo šluostė

Raudona spalva siejama su pavojais, todėl šis spalvinis kodas priskiriamas tokioms vietoms kaip pisuarai, tualetai ir prausyklų grindys. Valant tik raudonai pažymėta valymo šluoste, drąstiškai sumažinamas bakterijų plitimas į kitas vietas ir rizika užsikrėsti įvairiomis ligomis.

Geltonos spalvos priemonės

Geltonos spalvos valymo šluostė dažniausiai naudojama sanitarinėms zonoms valyti. Tokiu žymekliu pažymėtomis priemonėmis valomi vonios paviršiai, kriauklės, veidrodžiai, kabinos, plytelės, stiklas ir metalas.

Žalia valymo kodų sistemos spalva

Šluostė su žaliu žymekliu skirta maisto ruošimo vietoms ir paviršiams valyti. Tai virtuvės ir barai, taip pat gamyklos, kuriose apdorojamas maistas.

Mėlyna valymo šluostė

Mėlyna spalva priskiriama mažo taršumo zonoms: biurų ir klasių stalviršiams, langų briaunoms, koridoriams ir bendram dulkių valymui bei poliravimui. Užterštumo rizika čia mažesnė, todėl mėlynu žymekliu pažymėta valymo šluostė gali būti naudojama universaliau.

Tokios patalpų higienos gairės yra paprastos ir suprantamos, tad jei savo aplinkoje ar darbe nusprendėte naudotis spalvų kodų sistema saugiam valymui, elektroninėje parduotuvėje www.bukutis.lt rasite platų tam tinkančių švaros priemonių asortimentą. Valymo šluostė su spalvotais žymekliais pakeis ir palengvins valymo procesą bei padės išvengti itin pavojingos kryžminės taršos. O jei iškilo klausimų, nedvejodami kreipkitės mūsų svetainėje nurodytais kontaktais, ir mes mielai Jums patarsime.