Šilumos siurbliai oras-vanduo. Kuo išsiskiria jų veikimas?

Šilumos siurbliai oras – vanduo yra vis labiau populiarėjantis, pažangus patalpų šildymo sprendimas. Jis gali padėti palaikyti namų šilumą bei optimalią temperatūrą namuose, nepriklausomai nuo metų laiko. Šioms sistemoms nereikia nuolatinės priežiūros ir jos pasižymi ilgaamžiškumu, nes gali veikti net iki 20 metų. Tokios sistemos įrengimas įprastai nereikalauja daug finansinių bei laiko resursų, gali padėti reikšmingai sutaupyti elektros energijos sąskaita ir savo privalumais ženkliai lenkia įprastas kieto kuro katilines. Tad kaip iš tiesų veikia ši šildymo sistema?

Šilumos siurbliai oras-vanduo šildymui naudoja orą iš lauko

Pagrindinė šios įrangos atliekama funkcija yra namų patalpų oro bei vandens šildymas (arba vėsinimas, jei pasirenkama įranga, vykdanti ir šią funkciją). Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia ganėtinai paprastai: prietaisas pasiima šilumos energiją iš lauko ir perneša ją įrangai su cirkuliuojančiu vandeniu patalpos viduje. Sistemos veikimo proceso metu pasitelkiamas freonas, tačiau jis yra visiškai nekenksmingas nei žmonėms, nei aplinkai. Iš įrangos su vandeniu sušildytas vanduo atsiduria namų radiatoriuose, aprūpina šildomas grindis (tai itin geras sprendimas joms, nes joms reikia šilumnešio, pasižyminčio neaukšta temperatūra) bei yra pasitelkiamas kasdieniams procesams, naudojantis juo virtuvėje ar vonios kambaryje. Įprastai šilumos siurbliai oras-vanduo yra sudaryti iš dviejų dalių: lauko bei vidaus. kai kuri įranga yra sudaryta tik iš lauko ir yra vadinama monoblokais. Šiandien inovatyvūs  šilumos siurbliai oras-vanduo gali turėti integruotą sistemą karšto vandens ruošimui bei funkcijas, leidžiančias ir patalpų vėsinimą.

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šis šildymo sprendimas neretai pasirenkamas įrengti vietose, kuriose nėra galimybės įrengti giluminių gręžinių ar žemės kolektoriaus. Tai puikus pasirinkimas ir tiems, kurių namuose jau yra įrengta karšto vandens ruošimo sistema ar šildymo sistema ir norima šilumos siurblį oras-vanduo integruoti būtent į ją. Sistemos įrengimo sudėtingumas priklauso nuo individualių sąlygų (nuo patalpų ar norimo įrengti siurblio galingumo), tačiau tai gali būti ekonomiškas ir saugus pasirinkimas optimalios temperatūros namuose palaikymui. Norėdami išsirinkti Jums tinkamą įrangą, pasikonsultuokite su specialistais. Jie padės išsirinkti optimalaus galingumo šilumos siurblį tam, kad savo pasirinkimu džiaugtumėtės dar ilgai.