Profesionali buhalterinė apskaita – reali pagalba verslui

Atskleisime paslaptį – 10 metų veikiančios įmonės vadovas nė karto neturėjo jokių reikalų su VMI darbuotojais. Kaip taip galėjo nutikti? Ypač, kai įmonė registruota viename mieste, o dirba visai kitame… Taip nutiko dėl profesionalios buhalterinės apskaitos įmonės, turinčios ne tik savo buhalterius, bet ir teisininkus. Profesionali buhalterinė apskaita tiesiogiai susijusi ir su įmonės veiklos rezultatais. Šiame straipsnyje papasakosime, ko reikia, kad buhalteriai suteiktų realią pagalbą verslui.

Buhalterinės apskaitos paslaugos – tik profesionalų rankose

Ar galima buhalteriją vesti patiems? Taip, tikrai galima. SODRA, „Registrų centras“, VMI ir kitos valstybės institucijos, su kuriomis verslai turi darbinių reikalų, turi savo įrankius, kurie padeda tvarkyti buhalterinę apskaitą. Reikia tik prisijungti su el. parašu ir tvarkyti įmonės buhalteriją internetu.

Gal tada profesionalūs buhalteriai nereikalingi? Deja, Lietuvoje ne viskas sklandu su verslo mokesčiais, todėl profesionalo pagalba visada reikalinga, net jei per mėnesį įmonė išrašo vos 10 sąskaitų, o joje dirba vos 1-3 darbuotojai.

Painūs mokesčiai, ne iki galo išdirbtos viešosios paslaugos, sudėtingas naudojimasis valstybinių institucijų įrankiais dažnai verslininkams, pasiryžusiems buhalteriją atlikti patiems, sukelia daug streso. Taip pat prireikia daug laiko konsultacijoms ar net klaidų taisymams. Dėl šios priežasties buhalterinė apskaita turėtų būti perduota šios srities profesionalams.

Buhalteriai dirba nuotoliniu būdu

Buhalteriai jau daugelį metų dirba nuotoliniu būdu, nes didžioji dauguma valstybinių institucijų įrankių, reikalingų įmonių darbui, yra prieinami internetu. Buhalterinės apskaitos programos, kuriomis naudojasi buhalteriai, taip pat persikėlė į internetą. Popierines sąskaitas galima nuskenuoti ir atsiųsti el. paštu, todėl visi dokumentai taip pat tvarkomi nuotoliniu būdu. Tai labai patogu, taip pat ir efektyvu, nes su buhalteriu galima konsultuotis esant bet kurioje pasaulio vietoje. Taip sutaupoma nemažai laiko.

Laiko taupymas

Kas keletą mėnesių Lietuvoje keičiami įstatymai, mokesčių tvarka, todėl profesionalūs buhalteriai atlieka ir savotiškų mokytojų vaidmenį. Jų darbas – konsultuoti klientus visais mokesčių klausimais. Laikas taupomas ir buhalterinių kursų sąskaita, nes įmonės vadovams jie tiesiog nebereikalingi.

Profesionali buhalterinė apskaita pasirūpina visais verslo valdymo aspektais, nes jų tikslas – padėti verslui veikti sklandžiai ir efektyviai, neatsitraukiant nuo pagrindinės veiklos. Samdyti savą buhalterį kainuoja gana nemažai, todėl šias funkcijas atlieka samdyti specialistai.

Nereiktų pamiršti, kad dažnai buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės teikia ir teisines paslaugas. Tai dviguba nauda įmonėms, nes taip visos sutartys, darbo aprašai, pareigybinės instrukcijos ir kiti dokumentai yra tvarkingi.

Viską galima atlikti patiems, bet efektyviai buhalteriją tvarkyti gali tik šios srities profesionalai, turintys ilgametę patirtį ir vienu metu dirbantys su keletu skirtingų įmonių.

Rekomenduojame: Justicija.eu – buhalterinės apskaitos profesionalai