Sniego valymas: darbas keliuose

Kelių priežiūros specialistai praleidžia didžiąją žiemos dalį užtikrindami, kad be problemų nuvyktumėte iš taško „A“ į tašką „B“. Kaip vairuotojai ir pėstieji taip pat galime prisidėti, kad jiems sniego valymas būtų paprastesnis ir darbas vyktų greičiau bei svarbiausia – efektyviau. Žemiau pateiksime keletą patarimų tam, kad tiek darbuotojams būtų geriau, tiek ir mums patiems maloniau.

Pirmiausia, prieš visą procesą reikia stengtis nepalikti automobilių gatvėje. Paliktos transporto priemonės kelyje trukto valytuvams ir neleidžia iki galo sutvarkyti teritorijos. To pasėkoje lieka sniego ir ledo krūvos, kurios gali sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams.

Taip pat svarbu neužstumti pagrindinio kelio net valant savo kiemą. Atrodytų ganėtinai elementaru, bet būtent tokia yra realybė, nes tai tikrai nepadeda kelių priežiūros specialistams ir padaro jų darbą sudėtingesniu, nei turėtų būti. Be to, tai neleidžia užtikrinti, kad sniego valymas bus tolygiai atliktas ne tik Jums, bet ir Jūsų kaimynams. Svarbu suprasti, jog tai, kas buvo kieme, ten ir turi pasilikti.

Tamsiu paros metu reikia dėvėti šviesius arba spalvą atspindinčius drabužius. Valant sniegą naktį beveik nėra įmanoma pastebėti pėsčiųjų kelyje, o jeigu dar tai yra daroma pūgoje, tai iškyla rimtas pavojus tiek darbuotojui, tiek ir pačiam praeiviui. Kai sukietėjusio sniego ar ledo blokas uždengia nutekėjimo ertmes, tai atšilus orams vanduo gali išbėgti ir vėl jiems atvėsus tapti spąstais ir pėstiesiems, ir vairuotojams. Tai taip pat nepadeda ir specialistams, kuriems sniego valymas nėra didžiulė naujiena.

Nereikia trukdyti darbuotojams, jeigu iš karto po pūgos nebuvo nuvalytas kelias, o reikėtų apsišarvuoti kantrybe. Tokiais atvejais pirmiausiai dėmesys yra skiriamas svarbiausiems keliams, ypač valstybinės reikšmės, bei tiems, kuriais vyksta pirmosios pagalbos arba gaisrinės automobiliai. Po to seka tie, kuriais vyksta maršrutiniai autobusai ir tik po to yra pradedama dirbti su gyvenamaisiais rajonais.

Sniego valymas yra procesas, kurio metu reikia suprasti, kad viskas užtrunka ir galbūt būtent Jūs nebūsite iš karto aptarnautas, tačiau tai nereiškia, jog nereikėtų padėti kelių priežiūros specialistams. Plačiau apie tai pasiskaityti galima čia: https://arbora.lt