Slyvos: nuo sodinimo iki gaminimo

Slyvos: nuo sodinimo iki gaminimo

Vos tik pagerėja orai ir dažniau danguje pasirodo kaitri saulutė, žmonės, turintys privačius namus arba sodybas, pradeda galvoti apie savo sodo priežiūrą, naujų augalų sodinimą ir kitus su sodininkyste ir aplinkos priežiūra susijusius sprendimus. Be abejo, kiekvieno sodo šeimininkas į visą tai žvelgia skirtingai ir turi visiškai skirtingus lūkesčius. Vieni žmonės tokiais atvejais siekia, kad jų namo ar sodybos aplinka atrodytų nepriekaištingai, susitelkdami į įvairius apželdinimo ir landšafto formavimo sprendimus. Tuo tarpu kitiems žmonės daug svarbiau užsiauginti daržoves, vaisius, uogas ar kitus augalus, tokiu būdu praturtinant savo kasdienės mitybos racioną ir paverčiant jį dar sveikesniu. Kiek žmonių, tiek ir skirtingų pasirinkimų, todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote, ką galėtumėte pasodinti savo sode, pagalvokite apie tai, kas jums atrodo svarbiausia ir kaip jūs įsivaizduojate savo tobulą sodą.

Slyvų sodinimas ir auginimas

Pavyzdžiui, nemažai žmonių jau nuo seno savo soduose sodina ir augina slyvas. Slyvų auginimas Lietuvoje yra labai populiarus pasirinkimas. Jei pažvelgsite į dešimtį skirtingų sodų, neabejotinai didžiojoje dalyje jų jūs pamatysite bent vieną slyvos medį. Populiariausia slyvų rūšis Lietuvoje yra vengrinė slyva. Žinoma, auginama ir daugybė kitų slyvų veislių, tačiau didelė dalis jų nėra pritaikyta mūsų klimatui, todėl priežiūra tampa gerokai sudėtingesnė.


Rekomenduojame slyvų receptą: Marinuotos slyvos


Suprantama, kad tokiu atveju labai svarbiu veiksniu visuomet išlieka ir dirvožemis bei konkreti vieta, kurioje bus sodinamos slyvos. Todėl jei jūs nuspręsite auginti slyvas, būtinai išsiaiškinkite, kokia yra žemė jūsų sode. Ir nors akivaizdu, kad slyvų auginimas, kaip ir bet kurių kitų augalų, yra reikalaujantis specifinių sprendimų ir atitinkamos priežiūros, pasirinkus populiariausias slyvų veisles jums tikrai neturėtų kilti didelių sunkumų.

Bet kuriuo atveju, pasinaudoję internetu jūs visuomet galite be didelio vargo surasti daug informacijos apie slyvų auginimą, jų sodinimą, tręšimą, genėjimą, skiepijimą ir kitus svarbius veiksnius, nuo kurių galėtų tiesiogiai priklausyti ir jūsų auginamų slyvų būklė. Kaip matote, kiekvienas augalas reikalauja specifinių žinių ir tik jam būdingų sprendimų, todėl reikėtų paskirti laiko (ati)tinkamos informacijos paieškai. Šiandien jos ieškoti knygose nebereikia, nes viską galite rasti minėtame internete, kur daug puslapių pateikia ekspertų ir knygų autorių sukurtą informaciją.