Ar plytinis kaminas – geras pasirinkimas?

Ar plytinis kaminas – geras pasirinkimas?

Šiandien sparčiai besivystanti statybinių medžiagų ir technologijų rinka gali pasiūlyti novatoriškus, modernius ir funkcionalius sprendimus statantiems arba renovuojantiems savo namus. Visgi, specialistai pastebi keistą paradoksą: nors šiandien galima pasinaudoti pažangiausių technologijų privalumais, tačiau atgyvenę statybiniai sprendimai vis dar bandomi diegti. Puikus to pavyzdys – plytiniai kaminai su plieniniu įdėklu.

Tradicinis plytinis kaminas

Anot specialistų, posakis – „senas ir geras“, čia visiškai nebetinka, o modernios dūmų šalinimo sistemos nenaudojamos dėl paprasčiausių informacijos spragų arba baimės. Tradiciniams plytiniams kaminams pirmenybė dažniausiai suteikiama tik dėl to, kad neva jie buvo naudoti ankščiau ir sėkmingai atitikdavo šeimininkų poreikius, tai kodėl dabar kažkas galėjo pasikeisti. Be to, reikia pastebėti, kad pirkėjų neatbaido net ir pakankamai aukšta plytinių kaminų kaina. Visgi, reikia nepamiršti, kad gyvename visai kitais laikais nei mūsų senoliai, kurie namus šildydavo molinėmis krosninis, šiuolaikinės krosnys ir židiniai yra gerokai galingesni, todėl paprastas plytinis kaminas dažnai neatlaiko aukštos temperatūros ir slėgio. O kaminų sienelių įtrūkimai ar deformacijos yra viena dažniausių gaisrų priežastis, o blogiausia tai, kad nuosavų namų savininkai, kurie tinkamai neprižiūri savo kamino, net nežino, kad gyvena ant snaudžiančios parako statinės.

Modernios kaminų sistemos

Daug nelaimių būtų išvengta, jei žmonių požiūris būtų šiek tiek platesnis ir jie nebijotų įsileisti pažangių naujovių ir į savo namus, neva, jos nepatikimos. Visgi, specialistai vienbalsiu teigia, kad tai visiška nesąmonė, nes modernios kaminų sistemos yra saugios ir funkcionalios. Kita vertus, dažną lietuvį gąsdina aukšta modernaus kamino kaina, tačiau, paskaičiavus visas išlaidas kartu su sistemos montavimo darbais, paaiškėja, kad modernus pasirinkimas skiriasi vos 20-30 eurų nuo tradicinio pasirinkimo.

Be to, reiktų suprasti, kad kaminas nėra ta vieta, kurioje būtų protinga taupyti, o sutaupytus pinigus išleisti gražesniems tapetams ar dailesnėms vonios plytelės. Kokybiškas kaminas – tai ne tik kiekvienų namų šilumos ir jaukumo šaltinis, tai saugumas ir patikimumas. Tad, prieš renkantis kaminą, vertėtų pagalvoti, kas jums svarbiau: tradicijos ar jūsų turto ir šeimos gerovė.