Kosmetiko profesija – kodėl verta pasirinkti?

Kosmetiko profesija apima odos puoselėjimą, gražinimą ir įvairių odos negalavimų gydymą. Šie specialistai savo įgūdžiais užtikrina, kad jų klientai atrodytų ir jaustųsi puikiai. Ką apima kosmetiko profesija ir kur reikia mokytis, kad galėtumėte dirbti pagal šią profesiją?

Ką apima kosmetiko profesija?

Kosmetiko profesija apima įvairias odos priežiūros, stiliaus ir grožio procedūras. Tokio tipo paslaugų teikėjai turi atlikti kliento įsigytą paslaugą, remdamiesi išmoktais įgūdžiais ir patirtimi, įgyta atliekant praktiką, mokantis mokykloje arba dirbant su ankstesniais klientais. Kosmetikai dažniausiai susiduria su klientų veido ir dekoltė, taip pat rankų ir pėdų oda.

Pagrindinė kiekvieno kosmetiko profesinė užduotis – įvertinti odos būklę. Turint reikiamų žinių daug lengviau parinkti tinkamas odos priežiūros procedūras, kad kliento oda būtų stangri, lygi ir puikiai pamaitinta. Labai svarbu atpažinti bet kokius grožio defektus ir pradėti tinkamai pritaikytą gydymą. Kosmetikė taip pat gali patarti, kaip prižiūrėti odą, plaukus ir nagus.

Kiekvienas, norintis dirbti pagal šią profesiją, turėtų žinoti, kad kosmetikai turi būti labai atsakingi. Jų atliekamos procedūros veikia visą žmogaus kūną. Be to, dėl tam tikrų ligų negalima atlikti tam tikrų kosmetikos paslaugų (pvz., nėštumas arba širdies aritmija yra ultragarso kontraindikacijos). Gera kosmetikė turėtų tai žinoti ir paaiškinti klientui, kodėl tokia paslauga jam netinka, bei pasiūlyti kitą sprendimą.

Kokias kompetencijas turi turėti kosmetikas?

Kosmetiko kompetencija labai plati, nes darbo metu gali tekti atlikti daugybę odos priežiūros ir grožio procedūrų. Papildomi kursai ir mokymai leidžia padidinti tokio asmens teikiamų paslaugų skaičių.

Pagrindinės žinios, reikalingos kiekvienam specialistui, apima gydymo vietos paruošimą ir reikiamą įrangą. Visos susijusios procedūros atliekamos laikantis sveikatos ir saugos, priešgaisrinės apsaugos, aplinkos apsaugos ir ergonomikos taisyklių.

Kosmetologijos mokyklose mokiniai mokomi, kaip teisingai pritaikyti preparatus, priemones, įrankius ar gydymo prietaisus atskiroms paslaugoms. Jie gerai susipažįsta su įvairių priežiūros prietaisų konstrukcija, kad dirbdami galėtų lengvai reguliuoti jų veikimą.

Kaip tapti kosmetiku?

Norintys dirbti kosmetiku pirmiausia turi baigti profesinę mokyklą ar aukštesniąją mokyklą. Dažnai modulinės kosmetiko profesijos kaina būna pateikta internetinėje svetainėje. Kitas kelias baigti kosmetiko mokymus arba profesinės kvalifikacijos kursus. Norint efektyviai dirbti šioje profesijoje, reikia turėti daug dermatologijos, anatomijos, civilizacijos ligų ir fiziologijos žinių.