Energinio naudingumo sertifikato nauda

Atliekant kiekvieną darbą yra siekiama tam tikro tikslo ir naudos. Pardavinėjant būstą ar patalpas įvairiais būdais siekiama, kad nauda būtų kaip įmanoma didžiausia. Pasiekti norimo tikslo gali padėti ir energinio naudingumo sertifikatas. Kokią naudą jis duoda visame procese, papasakosime šiame straipsnyje.

Energinio naudingumo sertifikatas ne tik dokumentas

Kai kurie dalykai daromi dėl to, kad būtų gautas reikiamas dokumentas. Ko pasakyti apie energinio naudingumo sertifikatą negalima. Tai nėra tik dokumentas, kuriame surašyta visa reikiama informacija, nors ji yra irgi svarbi. Užsakant tokias paslaugas, pagrindinis tikslas yra tas, kad būtų nustatyta grupė, kuriai priskiriamas apžiūrimas pastatas. Tokios grupės yra kelios ir žymimos raidėmis nuo A iki G. A ženklas žymi, kad pastatas ekonomiškas, naudoja nedaug energijos ir jos neiššvaisto. Kuo ženklas yra mažesnis, tuo pastatas mažiau naudingas. Tad jei jis įvertintas tikrai gerai, nauda yra ta, kad jo kaina gali būti didesnė, nei kitų panašių būtų. Tad labai svarbu turėti tokį energinio naudingumo sertifikatą, nes jis gali nulemti teigiamas naudas.

Patalpų kaina kyla

Kaip ir užsiminėme anksčiau, jeigu pastatas įvertinamas itin gerai, automatiškai kaina gali kilti ir pardavėjas gauna gana didelę naudą. Toks sertifikatas parodo, kad žiemos laiku, energija bus naudojama tinkamai ir nebus švaistoma. Vadinasi automatiškai už šilumą reikės mokėti mažiau, kas duoda tikrai didelę naudą. Pirkėją tikrai vilios didelės šildymo kainos ir toks butas bus tikrai paklausus. Tad galima sakyti, kad energinio naudingumo sertifikatas duoda naudas abiems pusėms, nes pardavėjas gali kelti jo kainą, o pirkėjas žinodamas visą informaciją bus tikras, kad atėjus šildymo sezonui kainos nebus didelės ir skirtumas nuo sąskaitų, kurios gaunamos šiltuoju metų sezonu, bus nedidelis, tad vežtis diržų nereikės.

Pateiktų rekomendacijų nauda

Jeigu vis dėl to pateiktoje ataskaitoje pirminis įvertinimas ir nebus toks geras, patalpos nebus priskiriamos prie aukščiausios naudingumo kategorijos, nereikia nusivilti ir galvoti, kad toks darbas tikrai buvo atliekamas be reikalo. Viso proceso galutinis rezultatas yra pateikiama ataskaita su visa reikiama informacija ir rekomendacijos, ką galima padaryti, kad naudingumo kategorija būtų aukštesnė ir būtų įmanoma gauti tirai didesnės naudos. Kai kurios rekomendacijos yra ganėtinai lengvai įvykdomos, o kai kurioms galbūt prireiks ir kitų specialistų žinių ir papildomo darbo. Tad tokiu būdu, kad ir gavus ne itin palankų rezultatą, nesunkiai galima jį ištaisyti iki paties geriausio.

Daugiau informacijos nuorodoje