Ar papildai šunims yra būtini?

Žmonės nuolat vartoja įvairiausius vitaminus ir papildus, kurie ne tik pagerina savijautą, bet ir sveikatos būklę. Tad natūralu, jog kai kuriems šeimininkams kyla klausimas, gal ir augintiniams reikia papildų? Tikrai taip, šunims, kaip ir žmonėms, rekomenduojama vartoti papildus, kurie ne tik padės išspręsti tam tikras problemas, bet ir pagerins bendrą šuns sveikatos būklę.

Kokius papildus išrinkti šuniui?

Kaip sužinoti, kokie papildai reikalingi jūsų šuniui? Visų pirma, atkreipti dėmesį reikia į šuns veislę ir su kokiomis sveikatos problemomis įprastai susiduria tos veislės šunys. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, su kokiomis problemomis jūsų augintinis jau buvo susidūręs. Pavyzdžiui, jei augintinis turėjo šlapimo pūslės uždegimą, didelė tikimybė, jog nuo ligos susilpnėjo šlapimo pūslė, todėl verta parinkti papildus, kurie ją sustiprintų. Papildai šunims gali padėti ne tik sustiprinti sveikatą, bet ir pagerinti kailio būklę. Atsižvelkite į šuns turimas problemas, tai padės išrinkti tinkamus papildus.

Kiek laiko vartoti papildus?

Prekės šunims įprastai turi ne tik išsamius aprašymus, bet ir rekomendacijas. Tad galite nesijaudinti, net jei papildus perkate pirmą kartą, tikrai žinosite, kaip juos naudoti. Papildai gali būti vartojami skirtingą laiką, priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų ir situacijos. Kai kurie yra trumpalaikiai papildai, kiti – ilgalaikiai, kuriuos galima vartoti neribotą laiką, jei jie tik padeda.

Ar būtina prieš perkant papildus pasitarti su veterinaru?

Veterinaras gali ne tik padėti nuspręsti, kokius papildus išrinkti šuniui, bet ir patarti, kurio gamintojo gaminius įsigyti. Visgi ne visi veterinarai yra nuoširdūs ir šioje srityje pasitaiko apgavysčių. Kai kurie veterinarai patys parduoda prekes, todėl siūlys jums kuo daugiau papildų, kad užsidirbtų, net ir tuo atveju, jei šuniui jų nereikia. Tad geriausia su veterinaru pasitarti, tačiau išlaikyti savo nuomonę ir nepirkti visko, ką siūlo. Taip pat naudinga pasitarti su keliais veterinarais ir išgirsti skirtingas nuomones, jog priimtumėte tinkamą sprendimą. Tokiu būdu galėsite būti tikri, jog augintinis gaus reikiamą priežiūrą.